Červen 2017

Summer Book Tag

22. června 2017 v 12:52 | Nina. |  Tags
ZDRAVÍM VŠECHNY,
protože už tady máme léto, tak jsem se rozodla udělat další knižní tag.

1. Jaká knižní obálka ti připomene léto?
Za mě je to Všem klukům, které jsem milovala. Ani nevím proč. Možná proto, že mi přijde, že by se kniha na léto hodila. Ještě jsem ji nepřečetla, ale všichni o ní říkají, jak je milá a roztomilá, takže na léto úplně super.


2. Která kniha ti rozzáří den?
Harry Potter. Vždycky Harry Potter.

3. Najdi knihu se žlutou na obálce
První knížky, které jsem si v mé knihovničce všimla, že má na sobě žlutou, je Harry Potter and the cursed child.

4. Jaké je tvoje nejoblíbenější čtení na pláži?
Zas tak často se na pláž nedostanu. Většinou jdu v létě k bazénu a tam mám časové omezení, takže se bohužel nemůžu zdržovat čtením, jestli si chci užít vody. Ale kdybych šla na pláž, tak bych si asi vzala nějakou oddychovou young adult knížku. Například knihy Rainbow Rowell.

5. Spálení. Jaká kniha tě zanechala s bolestným koncem?
1984. Upřímně ten konec jsem opravdu nečekala, ale díky tomu jsem snad knihu měla ještě o něco raději.

6. Která kniha v tobě zanechala dobrý pocit, když skončila?
Probuzení Simona Spiera. Tahle kniha byla tak sladká jako oreo (ti, kteří četli snad chápou :D)

7. Která kniha ti připomíná západ slunce?
Rozbřesk od Stephenie Meyer. Myslím tím tu ošklivou českou obálku.

8. Kterou knižní sérii doufáš, že přečteš tohle léto?
Chtěla bych dočíst trilogii Halfbad od Sally Green. Tento měsíc jsem přečetla první díl Halfbad a už mi zbývá jen dočíst Halfwild a Halflost. Tyto knihy nejsou nějak výjimečně dlouhé, takže se sebevědomím si troufám říct, že tuto sérii přečtu o prázdninách.
Další série je Divergent od Veronici Roth. Také mi chybí dočíst zbylé dvě knížky. Zrovna čtu Insurgent, a pak se můžu vrhnout na Allegiant.
Dále byh chtěla pokračovat se sérii Měsíční kroniky od Marrissy Meyer. Nemyslím si, že sérii dočtu, protože mám přečtenou jen Cinder, ale aspoň bych se posunula o něco dál.

Library Haul

20. června 2017 v 14:30 | Nina. |  Haul
ZDRAVÍM VŠECHNY,
dnes tu pro vás mám článek o knížkách, které jsem si zatím půjčila v knihovně na prázdniny. Dohromady jich mám doma 16, ale budu mluvit jen o těch, co jsem si půjčila tento týden.
Ano. 16 knížek je hodně. Bylo mi to i trochu trapné, když jsem čekala na výpis, ale proč? Na stránkách knihovny je napsané, že knihy teď půjčují na celé léto a můžeme si jich půjčit až 60. Tak proč se na mě knihovnice dívaly jako na šílence, že jich mám půjčeno 16? Nevím, kolik toho budu schopna přečíst, ale mám teď už volno a chci mít výběr.
Rozhodně se nestyďte za to, že si půjčujete hodně knížek. Od toho knihovny jsou ;)

Tak a teď k těm knížkám:
Halfwild a Halflost - Sally Green
Před týdnem jsem přečetla první knihu Halfbad a když jsem knihu vracela, spatřila jsem zbylé dvě knihy v trilogii. Tak snad ji o prázdninách dokončím.

Insurgent a Allegiant - Veronica Roth
Další pokračování a tentokrát je to trilogie Divergent. V mé knihovně není zrovna moc dobrých knížek v angličtině na půjčení, ale našla jsem tam Divergenci a jsem za to ráda. Knihy jsme si přečíst nechtěla, ale nakonec jsem se k tomu odhodlala a první díl se mi moc líbil, tak jsem zvědavá...

Farma zvířat - George Orwell
Od Orwella jsem už přečetla 1984 kvůli maturitě, ale kniha se pro mě stala nejen povinnou četbou, ale i jednou z mých nejoblíbenějších knih, a tak jsem si chtěla přečíst i další známé dílo od autora.

Pád andělů - Susan Ee
O téhle knize jsem poprvé slyšela díky booktubu. Kniha je poměrně krátká a pojednává o apokalypse způsobenou anděly. Bohužel jsem zjistila, že kniha patří do trilogie a třetí díl se do češtiny nepřeložil. Pokud se mi bude kniha líbit, budu si ji muset zakoupit v angličtině.

Bestie je zvíře - Paternella van Arsdale
Na zadní straně obálky je napsaná básnička, která mě zaujala. Také jsem přečetla první stránku a ta se mi také líbila. Nechtěla jsem si však přečíst o čem kniha je, takže to pro mě bude překvapení.

Všechny malé zázraky - Jennifer Nivenová
Další kniha, o které jsem se dozvěděla z youtubu. Pár lidí ji doporučovalo, pár lidem se nelíbila. Já se rozhodla si ji přečíst a zjistit, jak se mi bude líbit. Vím jen to, že se kniha zabývá duševním zdravím.

Rok zázraků - Sarah Winmanová
Upřímně netuším o čem ta kniha má být, ale už jsem na ni v knihovně narazila tolikrát, že jsem se rozhodla si jí vzít s sebou domů. Asi to tak má být.


Newbie Tag

17. června 2017 v 21:08 | Nina. |  Tags
ZDRAVÍM VŠECHNY, co zabloudili na můj nově vytvořený blog.
Na začátek bych se asi měla trochu představit, že?
Tak tedy. Říkejte mi Nina. Jsem nenapravitelný snílek. Je mi 18 let, ale pořád čekám na svůj dopis z Bradavic. Podle Pottermore bych byla zařazena do Havraspáru a já nemohu nesouhlasit.
Více faktů o mně si nechám na jiný tag ;)

Tento tag je původně dělaný pro booktubery, ale já se zatím na natáčení necítím, takže jsem si otázky trochu poupravila, aby mi zapadaly do formy blogu.

1. Proč sis založila tento blog?
Upřímně jsem se do čtení zamilovala nedávno. Jako malá jsem vůbec nečetla. Teď si však bez knížek nedovedu svůj život představit a chci se s někým podělit se svými dojmy a názory. Většinu času jsem tím otravovala mamku, ale bylo by fajn diskutovat i s jinými knihomoly.

2. Co můžeš nového a zajímavého přinést do sféry bookblogů?
Nejspíš ty moje názory :D Každý člověk je jiný a originální...

3. Na co se těšíš nejvíce ohledně psaní na blog?
Nejvíce se těším na to, že budu schopna psát o knížkách.

4. Proč miluješ čtení?
Tak tohle bude asi ta nejmíň originální odpověď, ale tak to prostě cítí většina knihomolů. Čtení miluji, protože mi otevře dveře k různým novým světům. Můžu zažít šílené dobrodružství v dystopickém městě, učit se kouzlit ve Škole čar a kouzel v Bradavicích, anebo poznat blíž země v našem světě, do kterých bych se jednou chtěla podívat.

5. Jaká knížka/knižní série tě dostala ke čtení?
Když jsem byla na základce, tak jsem pár knížek četla, ale nic moc mi neříkaly. Mně se nikdy nelíbily knihy pro děti, ani když jsem jedním byla.
Pak jsem si přečetla Rozbřesk od Stephenie Meyer. Až tehdy jsem pochopila, že čtení může být vlastně zábava. Mimochodem jestli si říkáte, proč mě ke čtení dostal Rozbřesk a ne Stmívání, tak je to tím, že jsem z této série přečetla Rozbřesk jako první. Já se totiž začala koukat nejdříve na filmy, ale pak už jsem nemohla vydržet to čekání na poslední díl, který měl být rozdělený na dvě části, a tak jsem si knihu přečetla. Od té doby čtení zbožňuji.

6. Kdy jsi začala číst?
Asi když jsem dostala kartičku do knihovny. Tím jsem získala možnost neomezeného přístupu ke knihám. Ale skutečným čtenářem jsem se stala, až když jsem nastoupila na střední.

7. Kde čteš?
Já dokážu číst kdekoliv. Doma, v MHD, ve škole, v práci, venku, dokonce i za chůze.

8. Jaké knížky čteš nejraději?
Já si myslím, že jsem ten typ člověka, který zvládne číst snad cokoliv, když je to aspoň nějak slušně napsané. Ale mými nejoblíbenějšími knihami jsou ty, které mají v sobě aspoň trochu magie.

Tak to je vše k mému newbie tag a k mému úplně prvnímu článku.

Budu se těšit u dalšího příspěvku.