BookTubeAThon TBR

20. července 2017 v 13:13 | Nina. |  TBR
ZDRAVÍM VŠECHNY,

pokud sledujete nějaké booktubery nebo - li knižní youtubery, tak jste si mohly všimnout, že se bude konat o půlnoci od 24.7. do půlnoci 30.7. knižní maraton.
Tento je spíše pro ně ty, co mají nějaký kanál na youtube, jelikož maraton budou doprovázet i video výzvy, a celkově byl maraton vytvořen na oslavu BookTubů. Já sice žádný kanál nemám, ale i tak mám v plánu se účastnit.
Pravidla jsou prostá. Mít kupu zábavy a pokusit se přečíst co nejvíce knih během jednoho týdne. Také je tu sedm úkolů, které se můžeme a nemusíme pokusit splnit. Nic není povinné.

Já se chci ale pokusit splnit aspoň jeden úkol. Navíc mi to zadání pomůže ve výběru knih, které bych chtěla přečíst během toho to týdne.

1. Přečti knihu, která má na obálce člověka.
Pro první výzvu jsem si vybrala knihu Jestli zůstanu od Gayle Formanové. Tato kniha byla i zfilmovaná s Chloë Grace Moretz v hlavní roli. V rychlosti řečeno kniha je o dívce, která se stane obětí autonehody se svými rodiči a musí se rozhodnou, jestli se vrátí zpět ke svému životu, nebo přejde na druhou stranu.

2. Přečti velmi populární knížku
Dvůr trnů a růží od Sarah J. Maas. Už jsem s touhle knížkou dávno začala a momentálně jsem přečetla půlku. Kdo ví, možná ji i dočtu, než vůbec maraton začne. Důvod proč jsem si knížku vybrala, je prostý. Už čtu knihu asi dva měsíce a chci ji konečně dokončit. To že mi trvá, tak dlouho dočíst tuto knihu není, protože by mě nebavila, nebo nebyla dobrá, ale protože mám knihu v elektronické formě, a tyhle knihy mi trvají dočíst déle než fyzické knihy.

3. Přečni knihu během jednoho dne
Málokdy jsem schopná přečíst knihu v jednom dni. Ani nedokážu přečíst knížku jen najedno posezení, takže si vybírám, kratičkou knížku. Tou je O myších a lidech od Johna Steinbecka. Jestli se k této knize dostanu, tak nejen splním jednu výzvu, ale také se zbavím jedné knížky na mém seznamu povinné četby k maturitě.

4. Přečti knihu o postavě, která je naprosto odlišuje od tebe
Tuhle výzvu zkombinuji s první a vybírám si pro ni Jestli zůstanu.

5. Přečti knihu úplně venku
U téhle výzvy se nemusí knížka přečíst jen na jedno posezení, ale přesto jsem si vybrala krátkou knížku, abych ji zvládla přečíst co nejrychleji. Takže doufám, že se dostanu ke knížce The perks of being a wallflower.

6. Přečti knihu, kterou jsi sis koupila nebo půjčila kvůli hezké obálce
Z knihovny jsem si půjčila knížku Všechny malé zázraky od Jennifer Nivenové. Netuším o čem má příběh být, jen že se zabývá tématem duševního zdraví. Musím ale říct, že obálka je krásná a proto kniha upoutala mou pozornost.

7. Přečti sedm knížek
Tak tohle je opravdu výzva a hluboce pochybuji, že bych byla schopná ji splnit. Jsem opravdu pomalá čtenářka, ale přesto se budu snažit přečíst co nejvíc, ale ne se přemáhat, abych nutně dosáhla tohoto čísla. Kdybych zvládla přečíst aspoň dvě knížky, tak budu šťastná. Ale jesti z nějakého nevysvětlitelného důvodu zvládnu přečíst všechny knihy, co mám na své TBR, tak přidám ještě dvě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama