June Wrap Up

1. července 2017 v 16:57 | Nina. |  Wrap up
ZDRAVÍM VŠECHNY,
v tomto článku bych se s vámi ráda podělila o knihy, které jsem přečetla v měsíci červen.

Tajemství pro mladé - Paul Herrington
Pokud znáte knihy Tajemství od Rhondy Byrnové, tak budete mít i představu, o čem je tato kniha.
Je to tedy non-fikce. Motivační kniha o pozitivním myšlení. V květnu jsem opravdu potřebovala nějaké povzbuzení, kvůli stresu ze školy dalším věcem. Knihu jsem četla už na základce a velmi mi pomohla, teď je mi osmnáct a kniha je skutečně psaná spíš tak pro děti od dvanácti do patnácti. Autor se opravdu snažil, aby se přiblížil k mladistvým, ale kdybych už dávno nečetla Tajemství, tak by mě autor nepřesvědčil o svých názorech. Tuto knihu jsem nehodnotila.

Macbeth - William Shakespeare
Toto je první divadelní hra, kterou jsem od Shakespeara přečetla. Před dvěma roky, jsem se snažila přečíst Hamleta kvůli maturitě, ale nakonec jsem knihu odložila. Nejspíš jsem do Shakespeara potřebovala trochu dorůst. Teď mám za cíl přečíst každý měsíc jednu jeho hru. A Macbetha jsem si opravdu užila. 5 hvězd.

Včelí královna - Laura Ruby
Tuto knihu jsem se po dlouhou dobu snažila přečíst, a pak jsem si odkládala, zase jsem se snažila a zase odložila. Nakonec jsem se dostala přes 50 stránek a kniha si mě dostala. Teď je to jedna z mých top 10 nejoblíbenějších knih.
Kniha je o malém městě Kostispáry, kde každý zná každého. Jednoho dne se záhadná dívka Róza zmizí a všichni se domnívají, že jak se záhadně v městě objevila, tak i odešla. Jenže příběh v sobě schovává více tajemna, než by si člověk na první pohled řekl.
Kniha je psaná z pohledů více postav, a jakmile jsem se dostala k Rózině kapitole, od knihy jsem se už nemohla odtrhnout. 5 hvězd.

Halfbad - Sally Green
První díl v trilogii o našem světě, který je však rozdělen na obyčejné lidi, bílé čarodějnice a černé čarodějnice. Hlavní hrdina Nathan je synem mocné bílé čarodějky, ale také nejobávanějšího černého čaroděje, a proto je po celý život sledován Radou bílých čarodějnic. Kniha nám představuje Nathana v různých úsecích jeho života od doby, kdy byl ještě malý chlapec až do jeho sedmnáctých narozenin.
Čtení knihy jsem si opravdu užila, proto jsem dala 4.5 hvězd. Zajímavý příběh, sympatická hlavní postava a hlavně kniha ve mně dokázala probudit spoustu emocí. Od radosti po zuřivost.

Pád - Lauren Kate
Musím říct, že tohle bylo veliké zklamání. Knihu jsem četla ve čtrnácti a milovala jsem ji. Teď jsem si ji přečetla kvůli filmu, který byl zfilmován na základě knížky, a bylo to jako mučení. Je pravda, když lidi říkají, že Pád je v podstatě Stmívání jen s anděly místo upírů. 2 hvězdy (jen kvůli pár postavám jsem dala dvě místo jedné hvězdy).

My ostatní tu prostě žijem - Patrick Ness
Nevím ani co jsem od knihy čekala, ale výsledek byl průměrný. Kniha slibovala příběh o lidech, kteří žijí ve světě vyvolených, a jak se o ni musí vyrovnávat s tím, že jsou vždy v pozadí příběhu. Aspoň tak jsem to pochopila já. A opravdu to tak i bylo. V knize byly útržky příběhu zabývající se "hipstery" (tak se říkalo těm vyvoleným). Ale hlavními postavami příběhu byla skupinka středoškolských studentů, kteří řešili problémy jako maturitní ples a přechod na vysokou, a do toho jim pořád vstupovali podivné bytosti se zářivě modrýma očima a "hipsteři", co se snažili zachránit svět.
Kniha opravdu zní zajímavě, ale já měla pocit, jako by něco chybělo. Za mě 3 hvězdy.

Moje srdce a jiné černé díry - Jasmine Warga
Krásně smutná knížka, která ukazuje život Aysel, dívky, která se potýká s depresemi a touhou po tom skončit svůj život. Přes internet se domluví s klukem jménem Roman, že si navzájem pomůžou se sebevraždou, a kniha ukazuje dny od seznámení až po datum, kdy si určili, že sebevraždu spáchají.
Spisovatelka byla schopna mi v jednu chvíli vykouzlit úsměv na rtech, a v další mě dostat do depresí. Postavy si snadno zamilujete a o to je srdcervoucí číst o tom, čím si prochází. 5 hvězd
.

Farma zvířat - George Orwell
Stejně jako 1984 i tato kniha od Orwella mě šokovala svou předvídavostí a pravdivostí. Kniha je o diktatuře a tom, jak lidé dokážou manipulovat s myslí ostatních. 5 hvězd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama