Mid Year Book Freak Out Tag

13. července 2017 v 22:14 | Nina. |  Tags
ZDRAVÍM VŠECHNY,
tak už je za námi polovina roku 2017. Nemám tušení, kam všechny ty měsíce utekli. Ještě před chvílí jsem se děsila toho, jestli si stihnu opravit všechny předměty, a teď už máme klasifikaci uzavřenou a já se děsím toho, že za rok maturuji.
Ale nechme tohle téma za dveřmi, kam zatím patří. Teď tady jde o knihy.
V tomto tagu mám 15 otázek o tom, jak se mi líbily a nelíbily knihy, co jsem přečetla v první polovině roku. Tak jdeme na to...

1. Nejlepší kniha, kterou jsi zatím v roce 2017 přečetla?
Včelí královna od Laury Ruby. Tato kniha mě opravdu překvapila. Je velmi mysteriózní a to na knížkách mám opravdu moc ráda, také jedním z mých nejoblíbenějších žánrů je mystery.

2. Nejlepší pokračování série?
Tenhle rok jsem spíše série začínala, než s nimi pokračovala, ale přece jen odpověď mám. Harry Potter and Prisoner of Azkaban. Já jsem jedna z mála lidí, kteří ještě nepřečetli Harryho Pottera. Jako malá jsem knížky nemusela a koukala jsem se jen na filmy. Jsem za to však ráda, protože teď jsem schopná číst knihy v angličtině, takže si Harryho Pottera vychutnávám přesně tak, jak J.K. Rowling napsala. Zatím jsem přečetla tři díly a třetí je můj nejoblíbenější v tuhle chvíli.

3. Nově vydaná kniha, kterou jsi ještě nečetla, ale chystáš se přečíst?
Kiss of Deception nebo-li falešný polibek od Mary E. Pearson. Tato kniha se nedávno objevila v knihkupectví, ale já už mám dlouho knihu ve formě e-book v angličtině. Slyšel jsem o ní spoustu dobrých věcí a moc se na ni těším. Příběh má být o princezně, která uteče ze svého království, protože se nechce provdat za prince, s kterým má dohodnutý sňatek. Po její cestě ji pronásleduje nájemný vrah a i samotný princ, který se s ní měl oženit. Ta zajímavá věc na téhle knize je, že celou dobu hádáte, kdo je vlastně ten princ a kdo vrah.

4. Na jaké vydání knihy v druhé polovině roku 2017 se nejvíc těšíš?
Upřímně zatím netuším, co se má nově vydat, což je celkem smutný, když pracuji v knihkupectví :D

5. Největší zklamání?
Eleanor & Park od Rainbow Rowell. o knize jsem slyšela spoustu chvály, tak jsem čekala, že se mi kniha bude také líbit. No, nelíbila. Dala jsem knize 2 hvězdičky. Málem bych dala jen 1 hvězdičku, kdyby nebylo Parkra.

6. Největší překvapení?
Pád andělů. Já moc příběhy o andělech nemám ráda, ironií je, že jsem v tomhle roce přečetla tři knihy s andělskou tématikou. Jenže tahle kniha byla něco úplně jiné. Hlavní zápletkou nebyl boj mezi hodnými a zlými anděly. Ve skutečnosti v tomto příběhu byly všichni andělé pro lidi padouchy.
Tato kniha pojednává o našem světě, kterým byl napaden anděly a lidé se musí skrývat a obávat se o svůj život.
Autorka se opravdu předvedla a nebála se popisovat nějaké scény do detailů. Občas se mi chtělo až zvracet, ale tak si to ho cením a těším se na další díl.

7. Nový oblíbený autor?
Tenhle rok jsem zatím přečetla 41 knih. To je víc, než jsem kdy přečetla za celý rok. Takže jsem se seznámila se spousty novými autory. Mojí nejoblíbenější autorkou se zatím stala Sarah J. Maas. Spisovatelka píše velmi návykové série. Skleněný trůn a Dvůr trnů a růži. Její postavy si buď zamilujete, nebo je naprosto nesnášíte. Přesně jak autorka zamýšlí. Hrozně obdivuji, jakou má Maas fantazii, a co vše si dokáže vymyslet.

8. Nová fiktivní láska?
Dorian Havilliard ze série Skleněný trůn a Levi z knihy Fangirl

9. Nová nejoblíbenější postava?
Celeana Sardothien. Ona je prosně skvělá postava. Silná, vtipná, hravá, a přesto, že je to nájemný zabiják, tak je velmi dívčí a miluje knihy. To se vždy cení.

10. Kniha, která tě rozbrečela?
Moje srdce a další černé díry. Tahle kniha mi v jednu chvíli dokázala vykouzlit úsměv na rtech a dát mi malou jiskru naděje, a pak mě zase položila do depresí.

11. Kniha, která tě udělala šťastnou?
Probuzení Simona Spiera. Já moc na roztomilé contemporary knížky nejsem a tuhle jsem si ani nechtěla přečíst, ale když jsem ji jednou spatřila v knihovně, tak jsem si řeka, že ji zkusím. Jsem za to moc ráda, protože příběh Simona opravdu zahřeje u srdce. Knize jsem dala pět hvězd, ale to mohlo být i tím, že jsem od knihy moc neočekávala, takže mě velice překvapila. Rozhodně ji však doporučuji a nemůžu se dočkat na film.

12. Oblíbený film udělaný podle knížky?
Tenhle rok jsem moc na filmy nedívala, ale z těch, které jsem viděla, bych řekla, že mou nejoblíbenější adaptací byl film Hvězdy nám nepřály. Viděla jsem ho až letos, protože jsem si přečetla knihu až letos v lednu, jelikož jsem ji dostala k Vánocům. Škoda, že jsem už věděla, jak příběh dopadne, jinak bych si příběh užila mnohem víc. Za mě film i kniha dostaly 4 hvězdy z pěti.

13. Nejlepší recenze, kterou jsi tenhle rok napsala?
Psát recenze jsem se rozhodla až tento měsíc, takže se ještě nějak snažím přijít na to, jak je vlastně chci dělat. Zatím žádnou oblíbenou nemám.

14. Nejkrásnější kniha, kterou jsi koupila tenhle rok?
Caraval od Stephanie Garber. Vlastně jsem si knihu nekoupila, ale dostala. I tak to počítám, protože tohle je opravdu na pohled ta nejkrásnější kniha, kterou mám v knihovničce. Krásná obálka, zajímavě udělané stránky a nádherně zpracovaná mapa. Ještě jsem se nedostala k tomu, abych ji přečetla, jen doufám, že je tak krásná uvnitř jako navenek.

15. Kniha, kterou rozhodně chceš přečíst do konce roku 2017?
Tak to mám víc než jednu knihu.
Jedna z nich je Dívka ve vlaku, kterou napsala Paula Hawkins. Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst, ještě než byl film v kině, ale nedostala jsem se k tomu. Jsem hlavně ráda, že jsem se nějakým způsobem vyhnula všem spoilerům.
Další je už zmíněná kniha Caraval. Chtěla bych také dočíst sérii Harryho Pottera a přečíst si knihu Archiv od Victorie Schwab.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teri Teri | Web | 13. července 2017 v 22:22 | Reagovat

Zajimavy tag, falešny polibek si taky někdy možna přečtu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama